fbpx

Szeregi alergików rosną z roku na rok. Obok predyspozycji genetycznych, decydują o tym m.in. zmiany klimatu i narastające zanieczyszczenie powietrza, także w rejonach upraw lub hodowli. W rezultacie obserwujemy pogarszającą się jakość żywności, zwłaszcza produktów wysoko przetworzonych. To wszystko powoduje spadek odporności immunologicznej, nie tylko wśród populacji wielkomiejskiej. Produkty codziennego użytku, kosmetyki, środki czystości, czy inne wyroby chemii gospodarczej, również stanowią dla nas potencjalne zagrożenie. Na szczęście wzrasta świadomość problemu alergii oraz potrzeby zmiany stylu życia, w tym diety, np. na bezglutenową. Także tzw. ekologiczny styl życia staje się coraz bardziej popularny – chcemy bardziej dbać o środowisko. W tym kontekście, szczególnie ważne jest korzystanie z bezpiecznych produktów, które pozbawione są alergenów wywołujących objawy choroby. Dostęp do nich bywa ograniczony, ponadto nie zawsze potrafimy je rozpoznać na sklepowej półce. Poprzez organizację targów BeFree znaleźliśmy sposób, aby stworzyć producentom możliwość zaprezentowania oferty i wymiany doświadczeń, a ludziom poszukującym inspiracji do zdrowego stylu życia, zapewnić konsultacje ekspertów oraz solidną porcję wiedzy na temat profilaktyki alergii. Targi BeFree to bez wątpienia cenne źródło informacji na temat produktów free from, których globalne wskaźniki pokazują stabilny wzrost na rynku. W Polsce także możemy zauważyć wciąż niesłabnące zainteresowanie produktami bezglutenowymi czy bez laktozy, zarówno od strony konsumentów, jak i dostawców. Coraz więcej Polaków jest świadomych tego, że niektóre składniki zawarte w żywności mogą powodować nietolerancję i problemy zdrowotne, dlatego też chętnie sięgają po produkty pozbawione alergenów oraz  bacznie przyglądają się etykietom przed dokonaniem finalnego zakupu.
Biorąc pod uwagę jak szerokim tematem jest alergia, wystawcy, którzy pojawią się na naszych targach reprezentować będą różnego rodzaju kategorie, sprowadzające się jednak do tej samej idei i celu. Naszym nadrzędnym celem jest profilaktyka oraz walka z dolegliwościami na tle alergicznym poprzez promocję produktów i skutecznych rozwiązań, a także edukację i budowanie świadomości społecznej. W ten sposób uświadamiamy również producentów i dystrybutorów, działających na polskim rynku o potrzebach konsumenckich. W czasie targów dominować będą wystawcy oferujący produkty spożywcze, suplementy diety oraz kliniki, które w ramach wydarzenia umożliwią skorzystanie z konsultacji oraz badań medycznych.

Przejdź do zakładki Program aby dowiedzieć się w jakie wydarzenia na Ciebie czekają!

To wyjątkowe wydarzenie, którego nie można przegapić! Zapraszamy do wzięcia udziału – będzie to udany weekend, pełen zdrowych inspiracji i ciekawych kontaktów!

Loading...