Erytrytol marki RealFoods

Erytrytol to jeden ze zdrowych zamienników cukru, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i jest ku temu wiele powodów. Najczęstszym powodem poszukiwania zamienników cukru białego, które będą korzystne dla zdrowia, jest chęć utrzymania satysfakcjonującej sylwetki bez konieczności wyrzeczeń. Dzięki nim nie musimy odmawiać sobie kawałka ciasta do popołudniowej kawy czy okazjonalnego batonika. Erytrytol marki RealFoods to produkt, który pozwoli na odrobinę słodkiego szaleństwa, ale zadba też o zdrowie.

Erytrytol marki RealFoods

Zdrowy słodzik od RealFoods – Erytrytol

Erytrytol, podobnie jak znany powszechnie ksylitol, należy do grupy alkoholi cukrowych. Ma jednak nad nim pewną przewagę. Ksylitol, tak jak cukier biały, może prowadzić do uzależnienia od słodkiego smaku. Erytrytol natomiast jest substancją, która praktycznie nie oddziałuje na organizm, również pod tym względem, a jednak pozwala na odrobinę słodyczy w życiu. Nad innymi zamiennikami góruje również czystym smakiem, bez dziwnego, obcego posmaku.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą keto makaronów.
Keto makaron

Erytrytol - wartości odżywcze

Indeks glikemiczny erytrytolu wynosi zero, przez co polecany jest nawet dla osób z cukrzycą. W związku z tą właściwością nie wpływa na poziom glukozy i insuliny we krwi. Nie zawiera również substancji odżywczych, co nie wpływa jednak negatywnie na organizm, a wciąż pozwala z umiarem spożywać słodycze. Docenią go również osoby na diecie – jest bowiem bezkaloryczny! Mimo to daje jednak od 70 do 90% słodyczy cukru białego, stanowi więc jego idealny zamiennik.

Erytrytol - jak stosować?

Biorąc pod uwagę fakt, że poziom słodyczy nie różni się znacznie, erytrytol można stosować w podobnych proporcjach, co cukier biały. Co ciekawe, nie musi pełnić wyłącznie funkcji słodzika – erytrytol zaskakuje też innymi swoimi umiejętnościami. Między innymi może być stosowany w celu wzmocnienia aromatu, dla utrwalenia smaku, barwy czy konsystencji pożywienia. Wpływa także na jego gęstość. Erytrytol to substancja dobrze przebadana i bezpieczna dla zdrowia, ale jak wszystko – należy używać jej z umiarem.

Erytrytol – sklep

Dobry erytrytol kupimy w sklepach, które specjalizują się w zdrowej żywności. Tam znajdziemy najkorzystniejsze ceny za produkty dobrej jakości. W związku z tym, że ten wyjątkowy zamiennik cukru jest coraz bardziej znany, spotkamy go coraz częściej na sklepowych półkach. Z miesiąca na miesiąc więcej osób postanawia żyć pełnią życia, jednocześnie ciesząc się dobrym zdrowiem i piękną sylwetką. Takie spełnienie ułatwi nam ten niewinny słodzik.